فرش مدرن چه فرشی است؟

فرش مدرن چه فرشی است؟ ، امروزه با کمک ماشین آلات نساجی انواع مختلفی از فرش ماشینی تولید می شود. از جمله آنها می توان به: فرش ماشینی کلاسیک، سنتی و مدرن اشاره کرد. این فرش ها با توجه به سلیقه افراد مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته اند. فرش های ماشینی از نظر طرح، مدل و قیمت با یکدیگر تفاوت دارند.

آشنایی با طرح های فرش دست بافت ، گل معروف شاه عباسی اساس و پایه طرح های شاه عباسی است . در این طرح گل های شاه عباسی در کنار بندهای ختائی و گاهی ترکیب و تلفیق آن ها با اسلیمی ها، انواع مختلفی از نقوش اسلامی را ارائه می¬دهند .

تاریخچه رنگ قالی در ایران

تاریخچه رنگ قالی در ایران ، در گذشته برای رنگ کردن خامه قالی از رنگ های گیاهی استفاده می شد این رنگ ها تا دوران سلنطت ناصرالدین شاه قاجار نیز حضور داشتند، ورود رنگ های بی کیفت صنعتی در اواسط سلطنت ناصرالدین شاه به کشور باعث شد تا از این رنگ ها برای رنگ کردن خامه فرش استفاده کنند.

ترنج چیست و چرا در اکثر فرش ها از آن استفاده شده؟

ترنج چیست و چرا در اکثر فرش ها از آن استفاده شده؟ ، در بخش میانی فرش طرحی جدا از حاشیه طراحی می¬شود که به آن ترنج می گویند. شکل ترنج می تواند به شکل دایره یا لوزی متمایل به بیضی باشد. این طرح از معماری تاریخی و باستانی ایرانی گرفته شده.

بهترین کیفیت فرش ماشینی

بهترین کیفیت فرش ماشینی ، فرش ماشینی با طرح های متنوع و قیمت ارزان توانست به عرصه رقابت وارد شده و در بین مردم و سلیقه های متفاوت محبوب شود به تدریج و با گذشت زمان فرش ماشینی به تولید انبوه رسید .