چاپ
دسته: blog
بازدید: 263

فرش مدرن چه فرشی است؟ ، امروزه با کمک ماشین آلات نساجی انواع مختلفی از فرش ماشینی تولید می شود. از جمله آنها می توان به: فرش ماشینی کلاسیک، سنتی و مدرن اشاره کرد. این فرش ها با توجه به سلیقه افراد مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته اند. فرش های ماشینی از نظر طرح، مدل و قیمت با یکدیگر تفاوت دارند.

در این مقاله با شما را با فرش مدرن آشنا می کنیم.


فرش مدرن : 


فرش ها طرح های کلاسیک به شکلی جدید و با تلفیق خلاقیت طراحان با طرح های اصیل ایرانی بافته می شوند. اما فرش های مدرن که اغلب در بازار فرش ماشینی شاهد آن هستیم دارای مدل ها و اسم های مختلفی هستند.
امروزه دکوراسیون های مدرن طرفداران زیاد پیدا کرده اند. بیشتر افراد علاقه دارند تا چیدمان محیط زندگی خود را به دور از تجملات و به شکل مدرن انجام دهند. از فرش های مدرن می توان برای این نوع دکوراسیون استفاده کرد. برای این منظور باید با توجه به تم رنگی محیط خانه، فرش مدرن خود را تهیه کرد. انتخاب فرش مدرن به راحتی می تواند با دکور خانه شما هماهنگ شود. از نظر قیمتی نیز نسبت به فرش های ماشینی طرح کلاسیک ارزان تر است.


انواع فرش ماشینی مدرن متناسب با دکوراسیون مدرن : 


فرش های مدرن با طرح ها و نام های مختلفی در بازار ارائه می شوند. این فرش ها با توجه به نوع بافت خود، دارای خواص و ویژگی های مختلفی هستند. از انواع فرش مدرن می توان به فرش های شگی، فریز و شنل اشاره کرد. همچنین فرش اتاق کودکان در گروه فرش های فانتزی مدرن گنجانده می شود. همه این فرش ها دارای یک ویژگی مشترک بوده و آن ناهماهنگی با سبک های دکوراسیون کلاسیک و سنتی است. به عنوان مثال: در صورتی که شما به دکوراسیون ایرانی علاقه داشته باشید. و خانه شما دارای مبلمان چوبی و سنتی و پرده های فاخر باشد، لازم است که این دکوراسیون را با یک فرش دستبافت ایرانی تکمیل کنید یا می توانید از فرش ماشینی طرح سنتی استفاده کنید. به کاربردن فرش ماشینی مدرن و فانتزی در این محیط تلاش شما را برای به وجود آوردن یک محیط اصیل و سنتی بیهوده می کند.
عکس این موضوع نیز وجود دارد و در صورتی که شما به سبک مدرن علاقه دارید و وسایل و مبلمان خود را طبق این سبک خریداری کرده اید و به دنبال خلق یک محیط فانتزی هستید، انتخاب فرش کلاسیک یا سنتی یا گلیم فرش برای شما مناسب نبوده و لازم است که یک فرش مدرن برای محیط خانه خود تهیه کنید .